چاپ        ارسال به دوست

هر روز بر تعداد بیماران افزوده می‌شود و این روند افزایشی به احتمال زیاد یکی دو ماه آینده ادامه دارد

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: استان چند هفته‌ای است که رسما وارد پیک اول بیماری شده و هر روز بر تعداد بیماران افزوده می‌شود و این روند افزایشی به احتمال زیاد یکی دو ماه آینده ادامه دارد اما مقدار افزایش بستگی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر محمد مهدی بانشی افزود: با اشاره به اجبار استفاده از ماسک از امروز ۱۵ تیر ماه گفت: خوشبختانه در استان ما از دو هفته قبل استفاده از ماسک در ادارات اجباری شده بود و مراجعه کنندگان ملزم به استفاده از ماسک بودند و بیش از ۹۰ درصد اجرایی شد. مطمئنا با این دستورالعمل کشوری استفاده از ماسک در استان بیش از این میزان خواهد بود.

وی با بیان اینکه وضعیت بسیار نگران کننده است، ابراز داشت: تیر و مردادماه بسیار سخت و طاقت‌فرسایی در انتظار مردم استان است همانطور که سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد ابتکار عمل دست مردم است و از مردم انتظار می‌رود همکاری کنند و مطمئنا اگر تک تک مردم احساس وظیفه نکنند دولت و حاکمیت نمی‌توانند به تنهایی کاری کند.

دکتر بانشی با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد استانی کرونا کارمندی که ماسک نزند به تخلفات اداری ارجاع داده می‌شود، گفت: به ارباب رجوع‌های بدون ماسک هم خدمات ارائه نمی‌شود.

رئیس مرکز بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد، در خصوص افزایش قیمت ماسک گفت: تعزیرات حکومتی و سازمان صمت باید در این خصوص نظارت کنند اما طبق اعلام رئیس جمهور ماسک باید ارزان شود تا همه مردم استفاده نموده و ماسک در استان هزار تومان شود تا به راحتی به دست همه برسد.

وی اضافه کرد: ماسک‌های پارچه‌ای سه لایه برای استفاده عموم مردم می‌تواند موثر باشد ضمن اینکه تذکر می‌دهم ماسک‌های N ۹۵ سوپاپ‌دار اصلا ماسک‌های خوبی نیستند.

دکتر بانشی ادامه داد: این ماسک‌ها بسیار خطرناک هستند و چون قیمت ۴۵، ۵۰ هزار تومان دارند مردم به خاطر این قیمت بالا از آنها استفاده می‌کنند اما به راحتی می‌تواند ویروس را پخش کند لذا افراد از کسانی که ماسک N ۹۵ استفاده می‌کنند، دوری نمایند.

وی در پاسخ به گردش ویروس از طریق کولر خودرو گفت: به مردم توصیه می‌کنیم تا جایی که ممکن است از تهویه باز استفاده کنند فضای بسته خطر این ویروس را ایجاد می‌کند. مردم از کولرهای آبی به جای کولر گازی استفاده کنند چرا که کولر گازی باعث گردش ویروس می‌شود.

ارسال خبر/سید حسین رازیان


٢٢:٠٧ - يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٣١٦    /    تعداد نمایش : ٧١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج