چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
سال 98؛ سال رونق تولید گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
اخبار > تحقق طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با تاکید بر اولویت های کشور و کلان منطقه5


  چاپ        ارسال به دوست

تحقق طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با تاکید بر اولویت های کشور و کلان منطقه5

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج،گفت: برنامه های طرح تحول در آموزش در قالب 11 بسته تحولی تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر فریبا راد گفت: تدوین برنامه های طرح تحول آموزش علوم پزشکی با تاکید بر اولویت های کشور از سال 1394 بعنوان گام چهارم طرح تحول نظام سلامت است که دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خود را به تحقق اثر بخش آن متعهد می داند.

استادیار دانشگاه علوم زشکی استان تصریح کرد: خوشبختانه معاونین آموزشی این دانشگاه از طریق تعامل با اعضای هیات علمی، برنامه ریزی  روشن و مشخصی مبتنی بر نقشه راه وزارتخانه در این حیطه دارند و براساس این برنامه ریزی بسته های تحول در آموزش را پیش می برند.

وی اذعان داشت: در راستای تحقق طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با تاکید بر اولویت های کشور و کلان منطقه 5، دبیرخانه طرح تحول در معاونت آموزشی یاسوج در سال 97-96 شکل گرفت و این دبیرخانه بطور معمول هر دو تا سه هفته ای یکبار با تاکید بر بسته های تعریف شده در این طرح، به تشکیل جلسه و بحث و بررسی در خصوص اقدامات صورت گرفته می پردازد.

دکترای هماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همچنین به منظور عملیاتی ساختن طرح تحول، برای هربسته یک کارگروه متشکل از اعضای هیات علمی و کارشناسان مرتبط با آن بسته زیر نظر دبیرخانه تشکیل شده است.

وی ادامه داد: برنامه های طرح تحول در آموزش در قالب 11 بسته تحولی (شامل بسته آینده نگاری و مرجعیت علمی در آموزش پزشکی، بسته حرکت به سوی دانشگاههای نسل سوم، بسته آموزش پاسخگو و عدالت محور، بسته توسعه راهبردی، هدفمند و مأموریت گرای برنامه های آموزش عالی سلامت، بسته آمایش سرزمینی، ماموریت گرایی، تمرکززدایی و ارتقای توانمندی دانشگاهها، بسته اعتلای اخلاق حرفه ای، بسته بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی، بسته توسعه آموزش مجازی در علوم پزشکی، بسته ارتقاء نظام ارزیابی و آزمون های علوم پزشکی، بسته اعتباربخشی موسسات و بیمارستانهای آموزشی و بسته توسعه و  ارتقای زیرساختهای آموزش علوم پزشکی) و یک برنامه پایش تدوین گردیده است.

دکتر راد افزود: قابل ذکر است که از ابتدای سال 97 برخی از این بسته ها از برش دانشگاهی به منطقه ای تغییر یافته است و پایش بسته های طرح تحول که تا اوایل 97 توسط وزارتخانه انجام می شد به کلان منطقه محول شده است.

وی اضافه کرد: نتایج پایش وزارتخانه ای و منطقه ای بسته های طرح تحول در آموزش دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در دو سال اخیر نشان داد که اقدامات مناسب و هدفمند در راستای فعالیت های ارائه شده صورت گرفته است و ارزیابی انطباق دانشگاه در سال های 96 و 97 به ترتیب 38/94 و 34/95 بوده است که از میانه کشوری و از برخی دانشگاههای منطقه 5 بالاتر می باشد.3

 


٠٨:١٢ - چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٨١٢    /    تعداد نمایش : ١٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




اخبار مرتبط

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه